مقالات

انواع لولا آرام بند و موارد استفاده از آن

لولا آرام بند

لولا های آرام بند، یکی از پرکاربرد ترین یراق آلات برای انواع کابینت و کمد ها می باشند. این تجهیزات همانطور که از نام آن ها پیداست برای آرام بسته شدن درب کابینت و کمد مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این نوع یراق آلات درب ها بدون هیچ سرو صدایی باز و بسته می شوند. از طرفی برای بستن درب ها نیازی به هیچ نیروی دستی نمی باشد. تنها کافی است درب را رها نمود، تا خودش  به ارامی بسته شود. در این صورت از کوبیده شدن نگهانی درب هنگام بسته شدن نیز جلوگیری می شود.

پس اگر میخواهید از شر سرو صدای زیاد باز و بسته شدن درب ها خلاص شوید، استفاده از لولا های آرام بند بهترین گزینه برای شما می باشد.

بهترین نمونه های یراق آلات کابینت و یراق آلات کمد دیواری از جمله لولا های آرام بند را به راحتی می توانید از بازرگانی نامی با قیمت بسیار مناسب خریداری نمایید. برای آشنایی با این محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به ادامه این مطلب توجه نمایید.

معرفی انواع لولا آرم بند

لولا آرام بند

  • آرام بند معمولی

اولین مدل از انواع لولاهای آرام بند، مدل معمولی و بیسیک آن می باشد. در ساخت این یراق آلات از ورقی با ضخامت مناسب استفاده شده است. از این رو در موارد مختلفی کاربرد مناسب و دوام خوبی ارائه می نمایند.

  • لولا آرام‌بند خلاص

این نوع لولا برای کابینت یا کمد های بدون دستگیره مورد استفاده قرار می گیرند. وجود لولا های آرام بندی خلاص در ساختار کابینت یا کمد موجب می شود تا شما با یک فشار کوچک درب مورد نظر خود را باز نمایید. همچنین از دیگر ویژگی های مهم این لولا ها این است که به راحتی می توانید آن را در زاویه مورد نظر خود باز نگه دارید.

  • آرام بند مدل سارو

از دیگر مدل های لولا های آرم بند، مدل سارو می باشد. کاربرد این لولا به منظور جلوگیری از بسته شدن ناگهانی درب کابینت یا کمد می باشد. به همین جهت از ایجاد سرو صدای زیاد نیز جلوگیری می شود.

  • مدل لولا آرم بند کلییپس دار

لولا‌های کلیپس دار معمولا دارای جنس بسیار خوبی هستند. به همین علت از مقاومت بالایی نیز برخوردار هستند. و در مکانیزم انواع درب کابینت و کمد مورد استفاده قرار می گیرند.

  • لولا های زاویه دار

در دکوراسیون های مدرن به طور کامل از تمام فضای آشپزخانه یا اتاق ها می توان استفاده نمود. برای مثال برخی از کمد و کابینت ها برای قرار گیری در کنج فضا ها طراحی می شوند. برای تجهیز درب این کابینت و کمد ها، استفاده از لولا های آرام بند زاویه دار کاربرد مناسبی دارند. این لولا ها دارای زاویه 90 درجه می باشند. از این رو باز و بست درب کابینت ها بسیار راحت تر می شود.

بیشتر بدانید
معرفی انواع لولا و کاربرد هر یک از آن ها

لولا آرام بند

جمع بندی

یکی از کاربردی ترین یراق و اتصالات در طراحی دکوراسیون و کابینت سازی انواع لولا ها می باشند. این محصول مانند مفصل بدن است. در واقع با استفاده از آن می توان درب کابینت را به بدنه آن وصل نمود. در این صورت باز و بسته نمودن درب به راحتی امکان پذیر است. بین مدل های مختلف آن امروزه لولا های آرام بند، کاربرد بیشتری نسبت به سایر این مدل ها دارند.

بازرگانی نامی با چندین سال سابقه فعالیت در زمینه تجهیزات آشپزخانه، تجهیزات اداری و غیره…. بهترین محصولات را در این زمینه به شما ارائه می نماید. برای خرید انواع یراق و اکسسوری کابینت و کمد از بهترین برند های روز دنیا به صفحه اصلی وب سایت این مجموعه مراجعه نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با کارشناسان بازرگانی نامی در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *